zde se nacházíte:
Úvod > Aktuálně

Blíží se konference Počítáme s vodou 2021

05.02.2021 | Hana Kovářová

Modro-zelená infrastruktura se pomalu stává nezbytnou součástí prostředí měst a obcí. Její zavádění však přináší samosprávám mnohá úskalí. Aspekty modro-zelené infrastruktury v územním plánování, postupy a možná řešení poodkryje další ročník mezinárodní konference „Počítáme s vodou“.

Konference „POČÍTÁME S VODOU“ s podtitulem „Systém modro-zelené infrastruktury jako investice do měst“ proběhne ve čtvrtek 11. února 2021 od 9 do 15 hodin, tentokrát v online prostředí. Je určena především pracovníkům veřejné správy, avšak přístupná je i široké veřejnosti.

Domácí i zahraniční řečníci se na konferenci podělí o své zkušenosti s integrací modro-zelené infrastruktury při stavbě měst a nastíní procesy i nové přístupy v zavádění modrých a zelených prvků. Dotknou se také problematiky zadávání veřejných zakázek či spolupráce s investory. V úvodu konference představí ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman připravované dotační tituly, které městům a obcím umožní lépe se vyrovnat s probíhající změnou klimatu.

Konference je součástí poradensko-vzdělávacího projektu Počítáme s vodou pořádaného spolkem 01/71 ZO ČSOP Koniklec. Jeho cílem je informovat o principech hospodaření s dešťovými vodami a prosazovat systémy decentralizovaného odvodnění a využívání dešťové vody.

Projekt probíhá za podpory Státního fondu životního prostředí ČR.

Program konference ke stažení (pdf)