zde se nacházíte:
Úvod > Aktuálně

Kraj rozdělí další finance na kotlíkové dotace

14.07.2020

Královéhradecký kraj bude od 2. září opět přijímat další žádosti o dotace na výměnu nevyhovujícího zdroje vytápění. O kotlíkové dotace bude moci zažádat 1800 domácností. V aktuální výzvě bude k dispozici bezmála 42 milionů korun.

Výzvu s podrobnými podmínkami kraj zveřejní 1. července letošního roku. Registrace pořadových čísel pro podání žádosti o kotlíkovou dotaci se uskuteční 2. září v 10 hodin prostřednictvím Dotačního portálu Královéhradeckého kraje.

 

„O dotační program na kotlíkové dotace dlouhodobě evidujeme velký zájem. Stejně jako v předchozích kolech tohoto dotačního programu podpoříme žadatele, kteří se chystají pořídit si, nebo si již pořídili tepelné čerpadlo, plynový kondenzační kotel nebo kotel na biomasu místo nevyhovujícího zdroje vytápění. Po úspěšné registraci a zaslání žádosti dojde k vyhodnocení formálních náležitostí žádosti. V případě splnění podmínek následně žadatele vyzveme k uzavření smlouvy,“ popsal postup pro získání kotlíkové dotace hejtman Jiří Štěpán s tím, že o dotaci si mohou obyvatelé kraje požádat i zpětně.